Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie papugi można trzymać razem?

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z hodowaniem papug, ale nie wiesz, od czego zacząć? A być może posiadasz już papugę jednego gatunku i zastanawiasz się, czy możesz dokupić jej towarzysza? Jakie papugi można trzymać razem? Jakie papugi można trzymać razem z falistymi? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule, więc nie zwlekaj i przeczytaj!

Czy ptaki egzotyczne można trzymać razem?

Papugi to niezwykle piękne i wdzięczne do hodowania zwierzęta. Wielu ludzi decyduje się na zakup papużki do swojego domu i z pewnością tego nie żałują. Zwierzęta wprowadzają ciepłą, domową atmosferę do każdego wnętrza. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór papugi, powinniśmy dowiedzieć się o nich kilku podstawowych spraw, na przykład takich jak to, jakie papugi można trzymać razem? Jeżeli chcesz zdecydować się od razu na dwie papużki, a nie jedną, ta wiedza z pewnością Ci się przyda.

Jakie ptaki egzotyczne można trzymać razem?

Papugi, które występują w parach, są z reguły zauważalnie bardziej żywe i szczęśliwe. Trzeba jednak pamiętać, że jedynie dobre towarzystwo może zapewnić taki rezultat. Jeżeli chodzi o łączenie papug w pary i trzymanie ich razem, to najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na dwa osobniki tego samego gatunku. Oba ptaki będą wyróżniać się podobnym temperamentem i energią, dzięki czemu powinny bez problemu się ze sobą dogadać. Najlepiej, aby ptaki poznały się będąc jak najmłodsze, ponieważ z czasem nabierają swoich własnych przyzwyczajeń, co może doprowadzić do tego, że nie zaakceptują drugiego, nowego osobnika w klatce. W przypadku papużek falistych warto pamiętać, aby nie łączyć ich z mniejszymi osobnikami, ponieważ mogą całkowicie je zdominować.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiKlatki dla ptaków

Twoja przygoda z hodowlą papug może być niezwykle piękna i barwna. Jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki i dobrą atmosferę, z pewnością odwdzięczą Ci się przywiązaniem i sympatią.

Jakie papugi można trzymać razem z falistymi?

Papugi faliste są niezwykle żywiołowe, zaczepne i żywotne. Dostarczają dużo radości i uśmiechu, dlatego są tak często wybierane przez osoby decydujące się na posiadanie ptaka w domu. Łączenie ich z innymi gatunkami nie jest jednak takie proste. Prawda jest taka, że papugę falistą najlepiej jest trzymać z drugą papugą falistą. Takie parki sprawdzają się najlepiej, ponieważ ptaszki mają taki sam temperament, energię i najłatwiej jest się im dogadać i polubić. Jak wiadomo – ile hodowców, tyle opinii. Są również różne przypadki, w których dwa z pozoru niepasujące do siebie ptaki, które powinny się nieustannie dziobać – świetnie się dogadują. Z reguły nie powinno się łączyć papużek falistych z nimfami, ponieważ te są znacznie spokojniejsze i żywiołowa papuga falista mogłaby ją zamęczać i zaczepiać, przez co raczej by się nie dogadały. Tak jest w teorii, jednak wszystko jest kwestią indywidualną. W przypadku, kiedy papużka falista ma spokojniejsze usposobienie, być może bez żadnych przeszkód dogada się z nimfą. Najlepiej jest obserwować ptaki i na bieżąco oceniać sytuację, aby dobrać naszemu pupilowi najlepszego przyjaciela, a nie wroga.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Ptaki domowe – zeberki

Joanna Chabora

9 miesięcy

Jaka papuga na początek?

Joanna Chabora

3 lata

Czym karmić papugi faliste?

Joanna Chabora

3 lata

3 komentarzy na temat “Jakie papugi można trzymać razem?”

  1. Planuję towarzyszkę dla mojego kolorowego stworzenia! Teraz już wiem jakie papugi można trzymać razem z falistymi! Przydatny artykuł!

    (5/5)

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.