Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5

Jak bawić się z psem?

Twój pupil zasługuje na uwagę i doskonale o tym wiesz. Druga sprawa jest taka, że on tę zabawę uwielbia – widzisz to za każdym razem, kiedy wracasz z pracy i chwilę później już masz pod nogami ulubiony gryzak lub piłkę. Jak bawić się z psem, żeby obie strony były zadowolone? Jak łączyć przyjemne z pożytecznym?

Zabawy ze swoim pupilem możesz podzielić na wiele kategorii. Możesz się bawić na świeżym powietrzu lub w domu. Możesz stawiać na aktywność lub na zabawy umysłowe. Poszukiwanie skarbu przeplata się tutaj z aportowaniem i przeciąganiem liny. W wielu przypadkach, jedyne czego potrzebujesz, to odrobina wolnego czasu i dobre chęci. Twój pies nie wymaga od Ciebie drogich dodatków, tylko prawdziwego zaangażowania! Dasz radę sprostać temu wyzwaniu?

Od czego warto zacząć? Oczywiście od podstaw. Zabawa będzie udana tylko, jeśli obie strony będą przestrzegać jasnych zasad. Piesek musi umieć nad sobą panować. Musi znać polecenie „stop” i wiedzieć, że pewnych granic – z gryzieniem opiekuna na czele – po prostu nie może przekroczyć. Jak osiągnąć taki poziom wyszkolenia? To proste. Jeśli kończysz zabawę, mówisz wyraźnie „stop”. Jeśli piesek jest zbyt zaangażowany, np. w przeciąganie liny lub zapasy i zaczyna gryźć, mówisz wyraźne „stop”. Nic więcej. Ty natomiast, musisz być zaangażowany. Tylko tyle i aż tyle. Pies szybko wyczuje, że robisz coś bez pasji, a cała zasada straci swój urok. Jeżeli zarówno Ty, jak i Twój pupil będziecie przestrzegać tych zasad, zabawa będzie świetna – możesz nam wierzyć.

Jak bawić się z psem w domu?

O ile zabawa na świeżym powietrzu jest prosta w realizacji – możecie przecież aportować, biegać i bawić się piłką, tak warunki domowe nie zawsze są sprzyjające. Czy to oznacza, że zabawa z psem w domu zawsze będzie gorsza? Nic z tych rzeczy! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów, które zapewnią zabawę na najwyższym poziomie!

Ze względu na ograniczoną powierzchnię, warto postawić na zabawy umysłowe. Brzmi jak nuda? W takim razie sprawdź, jak Twój psiak zareaguje na prawdziwe poszukiwanie skarbów! Wykorzystasz do tego jego ulubione smakołyki i zabawki. Możesz po prostu coś schować i zachęcić do szukania lub zostawić poszlaki w postaci drobnych przekąsek. Skarb możesz też zakopać w kocyku! Jeśli za pierwszym razem pokażesz pupilowi, że pod zagięciem schowane są jego ulubiona smakołyki, następnym razem od razu zrozumie, na czym polega cała zabawa.

Wszelkie zabawy w chowanego łączą w sobie rozrywkę i edukację. Bawiąc się razem, wspomagasz prawidłowe rozwijanie swojego pupila, a sam piesek jest dużo bystrzejszy i inteligentniejszy. To wartości, których nie da się kupić – je trzeba wypracować!

Bardziej aktywną zabawą będzie tor przeszkód. To, co niejednokrotnie widziałeś w telewizji lub internecie, możesz szybko i bezproblemowo zorganizować we własnym domu. Wykorzystasz do tego krzesła, fotele, pufy, kocyki i wszystko, co tylko masz pod ręką. Dzięki temu urozmaicisz codzienność swojego pupila.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiZabawki dla psa

Jakie zabawki dla psa?

Wszystkie wyżej wymienione zabawy nie byłyby możliwe bez odpowiedniej zachęty. Nie mówimy tylko o smakołykach, ale też o ukochanych zabawkach. One mają ogromne znaczenie dla Twojego pupila, ale Ty pewnie już to wiesz! W końcu widzisz taką zabawkę przy swoich nogach za każdym razem, kiedy wracasz do domu. Przeszczęśliwy piesek od razu Ci ją przynosi i to codziennie. Wniosek może być więc tylko jeden – tych zabawek nigdy nie może zabraknąć w Twoim domu. Najpopularniejszymi zabawkami są piłeczki, pluszaki, gryzaki i szarpaki. Niektóre pieski wolą coś bardziej osobistego. Zabawki DIY sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku gryzaków i szarpaków.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że ulubioną zabawką Twojego pupila może zostać dosłownie wszystko. I wcale nie musi to być zabawka, ale każdy przedmiot, który sobie upatrzy. Widzieliśmy już pieski z ulubionym kocykiem, ulubioną poduszką czy ulubioną figurką. Nie zmienia to jednak faktu, że kilka dodatkowych zabawek zawsze urozmaici wspólną zabawę.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Co ile pies ma cieczkę?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Dlaczego pies wyje?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Ile razy dziennie karmić psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jak tresować psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jakie przysmaki dla psa?

Joanna Chabora

1 rok

3 komentarzy na temat “Jak bawić się z psem?”

  1. Bardzo fajny wpis 🙂 Ja właśnie chcę nieco odchudzić mojego psiaka, bo przez to niewychodzenie z domu nie hasał tak na dworze i nieco nabrał ciałka. Karmę już zmieniłem, teraz czas na więcej sportu!

  2. Jaka zabawka dla psa? Na pewno nie taka piszcząca, chyba że nie lubimy opiekuna czworonoga i jego sąsiadów.

  3. Ja bardzo lubię zabawki z pełnej gumy, przynajmniej nie są takie jednorazowe tylko nie popełnijcie mojego błędu, bo piłka z pełnej gumy łatwo bije szyby 🙂

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.