Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak przechowywać karmę dla psa?

Gdyby zapytać właścicieli naszych ukochanych szczekających czworonogów, czy wiedzą, które karmy są odpowiednie dla ich milusińskich, z pewnością większość opowiedziałaby poprawnie. Rośnie wśród nas świadomość tego, że co powinno znaleźć się w psich miskach. Jednak czy każdy wie, jak należy przechowywać psią karmę i ukochane przez psy smakołyki? W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak zadbać o to, by jedzenie naszych pupili zawsze było zdrowe i smaczne.

Jak przechowywać mokrą karmę dla psa?

Zacznijmy od bardziej wymagającej karmy, czyli tej o dużej wilgotności. Jeszcze zamknięte mokre pożywienie należy przechowywać w chłodnym, zaciemnionym i wilgotnym pomieszczeniu. Możemy zamknąć je w lodówce, spiżarni czy w piwnicy. Zamknięte puszki, saszetki czy tacki z pewnością w takich pomieszczeniach mogą leżeć aż do upłynięcia daty terminu ważności. Pamiętajmy, że nawet pachnącą i dobrze wyglądającą karmę, której termin ważności już minął, powinniśmy wyrzucić. Nie bez kozery producenci podają tę informację na opakowaniach. Przeterminowana karma nie tylko nie będzie smakowała naszemu pupilowi, ale przede wszystkim może mu zaszkodzić.

Warto podkreślić, że na wieczkach czy opakowaniach mokrego pożywienia dla psów znajdziemy również informację, jak długo możemy przechowywać już otwartą karmę – zazwyczaj są to maksymalnie 24 godziny. Po upływie tego czasu należy wymienić pożywienie na nowe opakowanie. Dlaczego? Po dobie mokre karmy tracą nie tylko przyjemną dla zwierzęcia konsystencję, ale również wiele składników odżywczych. Często też źle przechowywane otworzone już puszki czy saszetki, np. w ciepłej kuchni, mogą szybko ulec zepsuciu. Pamiętajmy, że otwarta karmę zawsze powinniśmy przechowywać w lodówce. Aby uniknąć mieszania się zapachów lodówki z psimi przysmakami, warto przykryć puszkę szklanym kloszem, specjalnymi wieczkami do puszek lub metalową pokrywką. Wiele osób, by ochronić otwarte puszki, przekłada mokrą karmę do szczelnie zamykanych pojemników czy boxów, które znajdziesz również w naszym sklepie: https://allezoo.com.pl/474-pojemnik-na-karme-dla-psa. Ważne, by opakowania posiadały odpowiednie certyfikaty, gwarantujące bezpieczne przechowywanie żywności. Kupując w sprawdzonym miejscu, np. w Allezoo, masz pewność, że otrzymasz bezpieczny produkt najwyższej jakości.

Dobra rada: jeśli po raz kolejny jesteśmy zmuszeni wyrzucić pokaźne ilości przysmaków czy karmy, zachęcamy, by podczas kolejnych zakupów zdecydować się na puszki czy opakowania o mniejszej objętości. W ten sposób możemy być pewni, że nie będziemy marnować jedzenia, a przy tym możemy również zaoszczędzić.

Jak przechowywać suchą karmę dla psa?

Z pozoru sucha karma nie powinna sprawiać nam tyle problemu, co przechowywanie mokrych przysmaków. Jednak i w tym przypadku powinniśmy znać kilka faktów, które uchronią naszych pupili przed niesmacznym i niezdrowym pożywieniem.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiPojemnik na karmę dla psa

Przede wszystkim wybierzmy odpowiednie opakowania. Najczęściej kupujemy suchą karmę w dużych plastikowych opakowaniach, które nie posiadają zamknięcia. Rozcinamy więc worek, który potem w ten sposób leży na szafce kuchennej czy podłodze. W tym czasie, na karmę znajdującą się w otwartym opakowaniu wpływają takie czynniki jak: powietrze i wilgotność. Znajdujące się w niej w dużych ilościach tłuszcze mogą w wyniku działania tych czynników szybko zjełczeć. A to już poważny problem dla właścicieli czworonogów. Zjełczały tłuszcz sprawia, że psy niechętnie będą spożywały taką karmę. Do tego postępujące jełczenie suchej karmy może sprawić, że straci ona swoje substancje odżywcze, w tym witaminy czy cenne kompleksy białek. Do tego takie pożywienie nieodpowiedni przechowywane po czasie zaczyna wydzielać toksyczne związki. Dlatego powinniśmy przechowywać karmę w zamkniętych pojemnikach, w suchym pomieszczeniu nie dłużej jak około 5 tygodni.

Wielu właścicieli psów, które spożywają suchą karmę, od razu po zakupie przesypuje ją do wygodnego zaciemnionego i szczelnego pojemnika. W ten sposób karma jest zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami, a także po prostu wygodna w nabieraniu.

Wiedza dotycząca odpowiedniego przechowywania karmy mokrej i suchej to obowiązkowa pozycja w podręczniku każdego miłośnika kochanych czworonogów. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci zadbać o zdrowie psiaka i jego piękny wygląd.

Jak długo może stać otwarta Sucha karma dla psa?

Czas, przez jaki można przechowywać otwartą suchą karmę dla psa, zależy od kilku czynników, takich jak marka karmy, składniki, dodatki i metody przechowywania. Wielu producentów karm dla zwierząt domowych podaje datę ważności na opakowaniu, która dotyczy nieotwartej karmy. Po otwarciu opakowania zaleca się zużycie karmy w ciągu około 4-6 tygodni.

W czym przechowywać karmę?

Karmę dla psa najlepiej przechowywać w szczelnym pojemniku lub pojemniku zamykanym na klips, który zapewni ochronę przed wilgocią, światłem i powietrzem. Istnieje wiele dostępnych na rynku specjalnych pojemników do przechowywania karmy dla zwierząt, które są wygodne w użyciu i skutecznie zabezpieczają karmę.

Czy karmę z puszki można zamrozić?

Tak, karmę z puszki dla psa można zamrozić, ale należy zachować pewne środki ostrożności. Zamrażanie karmy z puszki może pomóc w zachowaniu jej świeżości i jakości na dłużej, szczególnie jeśli masz duże opakowanie, które nie zostanie w pełni zużyte w krótkim czasie.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Co ile pies ma cieczkę?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Dlaczego pies wyje?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Ile razy dziennie karmić psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jak tresować psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jakie przysmaki dla psa?

Joanna Chabora

1 rok

2 komentarzy na temat “Jak przechowywać karmę dla psa?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.