Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaka miska dla psa?

W końcu spełniłeś swoje marzenie o posiadaniu psa? To świetnie! Masz wiele pytań, aby jak najlepiej przygotować się do opieki nad swoim zwierzakiem? Jaka miska dla psa będzie najlepsza? Jaka pojemność miski i jaki rozmiar miski dla psa? Jakie miski dla szczeniaka wybrać? Odpowiedź na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule! Sprawdź koniecznie i zadbaj o swojego czworonożnego przyjaciela najlepiej jak potrafisz!

Jaka miska dla psa na początek?

Oferta dostępnych misek dla psiaków na rynku jest niezwykle różnorodna i szeroka. Jest wiele kryteriów, którymi można kierować się podczas jej wyboru. Mnogość rodzai sprawia, że czasami ciężko jest się zdecydować na jeden, konkretny model, ale postaramy się Ci to ułatwić. Poniżej znajdziesz listę rodzajów misek, spośród których z pewnością wybierzesz odpowiednią dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Wyróżnić wśród nich można:

 • Miska z tworzywa sztucznego: lekka, poręczna, zazwyczaj wyposażona w antypoślizgowe wypustki, dzięki czemu nie będzie „uciekać” psiakowi podczas pałaszowania. Dzięki materiałowi, z które jest wykonana, dostępna jest w licznych kształtach, wzorach, kolorach.
 • Miska metalowa: niezwykle łatwa do utrzymania w czystości, higieniczna, elegancka, wytrzymała i trwała. To bardzo częsty wybór posiadaczy psiaków.
 • Miska ceramiczna: prosta w swojej formie, łatwa do utrzymania w czystości, wygodna dla psiaka oraz dodatkowo dobrze prezentuje się w pomieszczeniu.
 • Miska podwójna: można stosować ją, w przypadku kiedy pies nie je łapczywie, a spokojnie. Można wtedy w jednej podać karmę, w drugiej wodę, bez obaw, że pies narobi bałaganu. Nie należy karmić dwóch psów z podwójnej miski, ponieważ może to prowadzić do konfliktów między nimi.
 • Miska na stojaku: ten rodzaj miski jest szczególnie przydatny w przypadku dużych psów, aby nie musiały one nadmiernie się do niej schylać.
 • Miska dla psów długouchych: miska o wysokich krawędziach, dzięki czemu psy z długimi uszami nie będą niezamierzenie wkładać do niej uszu podczas jedzenia lub picia.
 • Miska wydłużająca czas jedzenia: szczególnie polecana dla psów, które jedzą niezwykle łapczywie lub dla szczeniaków, aby nieco spowolnić u nich ten proces. Miska taka posiada na spodzie wypustki, dzięki którym pies musi się odrobinkę pomęczyć, aby wydobyć spośród nich pokarm.
 • Miska silikonowa: świetnie sprawdza się na podróż, ponieważ jest kompaktowa, można ją złożyć, jest trwała, higieniczna i zajmuje niewiele miejsca.
 • Miska do wody: stabilna i głębsza od standardowej miski na pokarm, aby pies podczas picia nie wychlapywał z niej wody.

Jak widzisz, wybór jest naprawdę duży. Zastanów się więc dobrze i wybierz miskę, która najlepiej sprawdzi się u Twojego czworonożnego przyjaciela.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiMiski dla psa

Jaka pojemność miski dla psa?

Dobranie miski o odpowiedniej pojemności, niewątpliwie jest bardzo istotną kwestią, która może znacznie poprawić lub, w przypadku źle dobranej miski pogorszyć, komfort spożywania przez psa pokarmu. Zatem aby odpowiednio dobrać pojemność miski tak, aby naszemu psu jadło się z niej najlepiej, trzeba najpierw obliczyć mniej więcej pojemność jednej porcji pokarmu, jaką mu podajemy. Dzięki temu mamy jasną sytuację, ponieważ pojemność miski powinna być około 4 razy większa od pojemności jednej porcji pokarmu. Przy wyborze miski, warto jednak zwrócić uwagę również na fakt, że pies nie powinien jeść ze zbyt małego naczynia – jeżeli nie jesteśmy w stanie znaleźć takiego, które będzie idealnie odpowiadało przyjętym normom i zasadom, to zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na większą miskę.

Jaki rozmiar miski dla psa?

W kwestii rozmiaru miski bardzo istotne jest to, aby kierować się rozmiarami naszego psa oraz jego rasą. Trzeba zadbać o to, aby psu jadło się z niej jak najwygodniej, dlatego jest to tak ważne.

Do wyboru jest wiele rozmiarów misek w zależności od wysokości pa w kłębie (jest to wysokość mierzona od podłoża do najwyższego punktu na grzbiecie). Do wyboru mamy:

 • miska XS, dla psów do 25 cm,
 • miska S, dla psów do 35 cm,
 • miska M, dla psów do 45 cm,
 • miska L, dla psów do 55 cm,
 • miska XL, dla psów do 65 cm,
 • miska XXL, dla psów powyżej 65 cm.

Warto również zwrócić uwagę na wysokość miski. Jak zapewne się domyślasz, małe psy powinny mieć odpowiednio niską miskę, aby nie mieć żadnych problemów z dostaniem się do pokarmu, natomiast w przypadku dużych psów, warto zadbać o to, aby miskę umieścić na specjalnie do tego przeznaczonym stojaku, aby nie musiały się one tak bardzo do niej schylać. Jest to niezwykle ważne, ponieważ taka pozycja może być szkodliwa dla psa, więc warto ułatwić mu tę kwestię.

Jakie miski dla szczeniaka?

W przypadku wyboru miski dla szczeniaka, sprawa nie jest szczególnie skomplikowana. Pieska trzeba wyposażyć w dwie miski – jedną na pokarm, drugą na wodę. Jakie wybrać? Trzeba w miarę możliwości dostosować się do ogólnych zasad wyboru miski, które opisane zostały powyżej. Mianowicie należy dobrać rozmiar miski do rozmiarów szczeniaka.

Istotną kwestią w wyborze miski jest to, z jakiego będzie materiału. W przypadku szczeniaków, warto zadbać o to, aby miska była cięższa i wyprodukowana z trwałego, wytrzymałego materiału. Pomoże to zapobiec przewracaniu miski przez malucha oraz jej zniszczenia. Warto wybierać miski metalowe lub ceramiczne z szeroką, antypoślizgową podstawą. Decydując się na taką miskę, możesz być pewien, że Twój pies bez problemu spałaszuje cały posiłek, a Ty dodatkowo nie będziesz miał po nim dużo sprzątania.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Co ile pies ma cieczkę?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Dlaczego pies wyje?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Ile razy dziennie karmić psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jak tresować psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jakie przysmaki dla psa?

Joanna Chabora

1 rok

5 komentarzy na temat “Jaka miska dla psa?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.