Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie legowisko dla psa?

Czyli jakie legowisko warto wybrać

Legowisko dla psa jest jak łóżko dla człowieka – aby pies mógł w nim spokojnie odpoczywać, właściciel musi je odpowiednio dobrać. Liczy się jednak nie tylko rozmiar czy materiał wykonania. Sprawdź, jakie legowisko dla psa będzie najlepsze!

Po pierwsze, weź pod uwagę upodobania psa

Inaczej wybiera się legowisko dla szczeniaka, a inaczej dla dorosłego psa, którego upodobania są już znane właścicielowi. Warto pamiętać o tym, że miejsce do spania dla psa ma być przede wszystkim wygodne dla czworonoga, dlatego, jeśli pies lubi spać na kocu czy materacu, warto takie wyposażenie mu zapewnić i nie zamieniać go na siłę na wiklinowy kosz. Chcąc koniecznie zmienić zużytą narzutę na coś równie atrakcyjnego, lepiej wybrać miękkie, odpowiednio duże legowisko z poduszką, przypominające ulubiony koc pupila, niż zmuszać psa do spania w niewygodnym kojcu.

Po drugie, sprawdź, jak śpi Twój pies

Psy śpią niemal dwukrotnie dłużej niż ludzie. Na sennym odpoczynku spędzają zwykle od 14 do 16 h na dobę, przy czym śpią po 4-6h, przerywając kolejne drzemki około dwugodzinnym okresem aktywności. Co więcej, na drodze ewolucji psy wykształciły w sobie potrzebę spania w towarzystwie. Zwróciła na to uwagę lekarz weterynarii Amber Batson, która stwierdziła, że pies, który śpi w towarzystwie innych członków swojego społecznego otoczenia, czuje się bezpiecznie, co przekłada się na jakość jego snu. Ma to związek z wyborem legowiska. Warto zwrócić uwagę na to, gdzie będzie się ono znajdować i do tego miejsca oraz potrzeb psa dopasować legowisko.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiLegowisko dla psa

Pozycja podczas snu, a legowisko

Kolejną kwestią jest pozycja snu. Każdy właściciel psa z pewnością zauważył, że psy chętnie śpią na boku, rozkładając się płasko na podłodze lub kanapie. Nie jest to przypadkowe – w ten sposób rozciągają mięśnie, co pozwala im zrelaksować się i osiągnąć fazę REM (tak, psy też ją mają!). Boczna pozycja snu dla wielu psów, szczególnie tych z krótką sierścią, pozbawioną podszerstka, stanowi dodatkową ochronę przed zbyt niską temperaturą. Aby ułatwić psu wygodny sen ważne jest, aby legowisko umożliwiało pupilowi swobodne położenie się na boku, a jednocześnie zapewniało komfort termiczny. Pod tym względem świetnie sprawdzają się legowiska z naszego sklepu, wykonane z przyjemnego, ciepłego materiału, odpowiedniego dla psów z krótką sierścią, lub maty chłodzące, idealnie dopasowane do potrzeb psów z podszerstkiem.

Chico Legowisko Jaskinia

Jakie legowisko dla psa wybrać?

Warto pamiętać o tym, aby nie oszczędzać na przestrzeni przeznaczonej na legowisko. Powinno ono być usytuowane w takim miejscu, aby pies mógł wygodnie ułożyć się na boku lub na plecach. Lubiane przez właścicieli czworonogów legowiska owalne lub okrągłe sprawdzą się więc jedynie dla psów małych. Te duże powinny mieć legowiska znacznie większe. Co więcej, psy uwielbiają legowiska na podwyższeniu. To też jest wynikiem ewolucji – miejsce do spania umieszczone wyżej niż podłoże, w tym wypadku podłoga, pozwala psom stale obserwować otoczenie. Psy posiadają też swoje preferencje – przedstawiciele małych ras preferują legowiska miękkie, natomiast psy średnie i duże wolą legowiska średnio twarde i płaskie.

Jeśli wiesz już jakie legowisko dla psa wybrać, sprawdź ofertę naszego sklepu i zainwestuj w model idealny dla Twojego czworonoga!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Co ile pies ma cieczkę?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Dlaczego pies wyje?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Ile razy dziennie karmić psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jak tresować psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jakie przysmaki dla psa?

Joanna Chabora

1 rok

3 komentarzy na temat “Jakie legowisko dla psa?”

  1. Ja zastanawiałam się, jak wybrać legowisko dla psa, żeby było najodpowiedniejsze – chodzi o jakość, rodzaj materiału, wielkość. Nie tak łatwo w ogóle zdecydować jakie legowisko dla psa jest najlepsze, prawda? Wszystko moim zdaniem zależy od rasy psiaka 🙂

    (5/5)

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.