Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Miska ceramiczna czy metalowa? Rozwiewamy wątpliwości Klientów

Wiemy, że naszym Klientom zależy na wygodzie ich czworonogów. Stąd nie dziwi też pytanie o to, jaki rodzaj misek sprawdza się najlepiej. Miska ceramiczna czy metalowa? O to jest pytanie! Odpowiedź jednak nie jest tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać. Spróbujmy więc przybliżyć sobie cechy obu tych rozwiązań. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać to lepsze.

Waga miski ma znaczenie

Miska ceramiczna niewątpliwie jest cięższa od miski metalowej. Dzięki temu zwierzakowi będzie trudniej ją przewrócić. Ma to ogromne znaczenie, jeśli pies lub kot bardzo ekscytują się przy posiłkach, albo gdy mają zwyczaj przewracania misek.

Niektóre zwierzęta wykorzystują wywracanie misek do tego, by zwrócić na siebie uwagę właściciela. Metalową miskę łatwo podrzucić i narobić sporo hałasu. Z ceramiczną taka sztuczka się nie uda.

Bogactwo wzorów misek metalowych i ceramicznych

Metalowa miska to po prostu metalowa miska. Takie założenie możemy przyjąć i rzeczywiście do niedawna tak było.

Najczęściej miska metalowa była po prostu błyszcząca i w kolorze stalowym.

Teraz nie rzadko spotkać warianty kolorowe lub miski produkowane z połączenia melaniny i metalu. Te ostatnie są też dość drogie, więc raczej nie mają zbyt wielu fanów.

W ofercie AlleZoo znajdziesz jednak ciekawe połączenia metalu z wysokiej jakości zdobieniami wykonanymi z nietoksycznych farb. Co prawda mają one wady takie, że ich ciągłe mycie w zmywarce może je uszkodzić, ale delikatne „standardowe mycie” jest zupełnie bezpieczne.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiMiska metalowa dla psa

Miski ceramiczne z zasady są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Skoro naczynia dla ludzi mogą mieć różny design, to dokładnie to samo dotyczy misek z ceramiki.

Można przebierać w kolorach, motywach i kształtach. To ogromny wybór, który pozwala dopasować miskę do własnego gustu i potrzeb czworonoga. Technika zdobień jest także bardziej zaawansowana (często wykonanie już w masie produktu). Dzięki czemu mycie nawet w zmywarce w większości im nie straszne.

Miski metalowe dają metaliczny posmak?

Pewną ciekawostką może być to, że niektóre zwierzęta nie chcą jeść z metalowych misek. Dotyczy to przede wszystkim kotów, które są wrażliwsze na smaki. Metalowa miska może (ale nie musi) dawać metalicznego posmaku karmie.

Jednak to czy miski metalowe dają metaliczny posmak czy nie – jest tylko domysłem.

To tak jak z kubkami termicznymi. W niektórych kubkach kawa smakuje wyśmienicie, a w innych ma delikatnie wyczuwalną metaliczną nutę. Jej obecność nie koniecznie musi być cechą samego naczynia, ale raczej wyczulenia kubków smakowych konkretnego użytkownika.

W przeciwieństwie do kubków termicznych, które czasami w środku wykonane są z tzw. szczotkowanego metalu, miski metalowe są zawsze gładkie, połyskujące.

Mamy więc pomiędzy metalem, a jedzeniem w misce dodatkową „warstwę ochronną”.

Uważamy więc, że metaliczny posmak to bardziej mit niż fakt, ale faktem jest że spotkaliśmy się z opiniami, że niektóre psy i koty z misek metalowych jeść nie chcą. Być może to problem bardziej złożony – czekamy na Twoją opinię!

Łatwe w utrzymaniu czystości

Bardzo ważnym aspektem jest możliwość utrzymania misek w czystości. W przeciwieństwie do misek plastikowych, miski ceramiczne i metalowe łatwo umyć i doczyścić.

Nie zarysowują się, więc zabrudzenia nie wnikają w strukturę miski i łatwo je usunąć np. samą wodą lub z płynem do mycia naczyń. To ogromna wygoda dla właściciela i bezpieczeństwo dla zwierzaka.

Tutaj warto też podkreślić, że oba typy misek są odporne na częste ich mycie. Dzięki temu bez obaw możesz myć je po każdym posiłku.

Bezpieczeństwo żywności


Czasami krążą plotki na temat tego, czy miski metalowe są bezpieczne dla żywności. Zwyczajna stal może reagować z kwasami, co byłoby niewskazane.

W takim wypadku przy podawaniu niektórych karm mogłoby wystąpić ryzyko tego, że związku z miski przejdą do żywności. W rzeczywistości jednak miski metalowe są produkowane ze stali nierdzewnej, która jest odporna na działania kwasów, jakie mogą znaleźć się w żywności. Dzięki temu jest dla niej bezpieczna i można używać jej bez obaw.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Co ile pies ma cieczkę?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Dlaczego pies wyje?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Ile razy dziennie karmić psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jak tresować psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jakie przysmaki dla psa?

Joanna Chabora

1 rok

0 komentarzy na temat “Miska ceramiczna czy metalowa? Rozwiewamy wątpliwości Klientów”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.