Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co mogą jeść szczury?

Ludzie coraz chętniej chcą zajmować się szczurami. Nie każdy jednak wie, jak poprawnie się nimi opiekować, dlatego musimy uważać na to, co im dajemy do jedzenia. Dobrze zrobimy, jeżeli przyswoimy sobie pewne istotne informacje. Jesteś ciekaw, czym żywią się szczury? Jakie lubią owoce oraz warzywa? Jaka karma jest dla nich przeznaczona? Zapraszamy do lektury!

Co szczury jedzą?

W naturalnym środowisku szczury żywią się przede wszystkim pokarmem zwierzęcym oraz roślinnym – jednak w większości przypadków preferują to drugie, ponieważ łatwiej im jest po prostu zdobyć wszelkie rośliny, korzenie, nasiona oraz ziarna. Jeżeli chodzi o mięso, to jako drobne stworzenia łowne nie odmówią także zjedzenia padliny oraz pozostałych, pomniejszych stworzeń.

Co szczury mogą jeść?

Mówi się, że szczury to zwierzęta przede wszystkim wszystkożerna – jest to bzdura. Lista rzeczy, których nie mogą one jeść, także jest dosyć obszerna. Przede wszystkim nie możemy podawać im przypraw, słodyczy oraz owoców cytrusowych. Zabójcze są dla nich zielone części od pomidorów oraz sałata, która powoduje u nich silną biegunkę. Co w takim razie z ziołami? O dziwo, możemy także im je podawać. Lubią na przykład mieszanki malwy, mniszka, babki lancetowatej, korzeni łopianu oraz lukrecji!

Czy szczury mogą jeść winogrona?

Tak, ale najlepiej będzie, jeżeli nasz owoc pochodzi z naszych własnych upraw. Zaleca się robić z nich soki, ponieważ szczurek łatwiej przyswoi sobie wszelkie witaminy oraz minerały. Forma napoju będzie również dla niego korzystniejsza, ponieważ dzięki temu nie zostawi on żadnych niedojedzonych kawałków!

Czy szczury mogą jeść banany?

Banany zawierają duże ilości błonnika oraz białka – z pewnością są one istnym rarytasem dla naszych małych podopiecznych. Możesz im go podawać w dużych ilościach, ponieważ nie jest to owoc z gatunku tych bardzo słodkich, więc na pewno nie zaszkodzi on zwierzęciu.

Czy szczury mogą jeść borówki?

Tutaj już musimy uważać, ponieważ borówka jest dosyć słodkim owocem, a jak wiemy, cukier jest szkodliwy dla szczurków. Najlepiej będzie, jeżeli podawać im będziemy borówki z puszki lub gotowane, ponieważ są one w ten sposób odpowiednio zredukowane o szkodliwą substancję.

Czy szczury mogą jeść orzechy?

Oczywiście, szczurki są prawdziwymi smakoszami orzechów. Możemy podawać im beż żadnych oporów orzechy laskowe, włoskie oraz ziemne. Odpowiednia twardość tego pożywienia zadba również o ścieranie jego ząbków, więc zwierzątko dostaje w ten sposób dodatkowe korzyści!

Czy szczury mogą jeść ogórki?

Tutaj także nie musimy mieć żadnych zahamowań. Pamiętajmy tylko, aby ogórek był świeży, umyty oraz ubrany ze skórki. Musimy zwrócić uwagę także na to, aby to warzywo zawierało małe ilości soli, ponieważ jest to dla szczurów szkodliwy minerał. Nie wolno im dawać zatem ogórków kiszonych oraz konserwowych!

Jaka karma dla szczura?

Producenci wolą oszczędzać na składnikach, używających tych gorszej jakości – bardzo często nieświeżych bądź nawet przeterminowanych! Dobrej jakości karmy są nieco droższe, ale zdecydowanie warto w nie inwestować – w końcu chodzi tu o życie naszych szczurków.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiPokarm dla szczura

Warto dodać, że głównym składnikiem tego rodzaju pokarmów są zboża, takie jak pszenica, żyto, jęczmień, proso, owies, ryż, nasiona słonecznika, kasza jaglana oraz soczewica. Takie mieszanki zawierają pełen zestaw najpotrzebniejszych małemu gryzoniowi składników odżywczych!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Dlaczego chomiki gryzą klatkę?

Joanna Chabora

9 miesięcy

Czy mysz gryzie ludzi?

Joanna Chabora

10 miesięcy

Czy królik to gryzoń?

Joanna Chabora

10 miesięcy

Świnka morska – co trzeba wiedzieć?

Joanna Chabora

11 miesięcy

Czy można hodować jeża?

Joanna Chabora

12 miesięcy

Czy można hodować nietoperza?

Joanna Chabora

1 rok

0 komentarzy na temat “Co mogą jeść szczury?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.