Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Dlaczego pies je trawe?

Jest wiele powodów, dla których pies podskubuje trawę. W artykule przyjrzymy się najczęstszym przyczynom takiego zachowania czworonoga. Dlaczego pies je trawę? Sprawdźmy.

Czy zabraniać psu jedzenia trawy?

Mimo, że jedzenie trawy może wydawać się nam niezbyt zdrowe dla naszego psa, to czworonogowi nic tak naprawdę nie grozi, jeśli spożywa z przyjemnością zielone źdźbła. Nie powinniśmy mu zatem tej czynności zabraniać. Warto jednak zwrócić uwagę, czy przypadkiem nie preferuje konkretnego rodzaju roślin, a także jaka jest ich jakość. Starajmy się uniemożliwiać zwierzęciu jedzenia roślin pryskanych i takich, które są traktowane różnego rodzaju chemią, np. pestycydami. Może to powodować późniejsze poważne problemy zdrowotne dla czworonoga.

Problemy z trawieniem

Źdźbła trawy mają działanie drażniące dla przełyku psa, w efekcie powodując wymioty. Twój pupil może więc spożywać trawę instynktownie, gdy ma problemy z trawieniem. Jej spożycie pozwoli mu pozbyć się treści z żołądka. Jeśli widzisz, że zwrócenie pokarmu sprawia mu trudność, konieczne będzie udanie się do weterynarza.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiSuplementy poprawiające trawienie psa

Przyjemność z jedzenia

Niektóre psy po prostu lubią jeść trawę. Rozkoszują się jej smakiem i chętnie podskubują zawsze wtedy, gdy wychodzą na spacer. W tym przypadku nie ma powodów do obaw. Jeśli Twój zwierzak je trawę i nie obserwujesz u niego późniejszych problemów związanych z tym jego obyczajem, nie ma potrzeby zgłaszania się do weterynarza. Czasem czworonogi jedzą trawę również z ciekawości.

Niedobory

Według lekarzy-weterynarzy najczęstszą przyczyną jedzenia trawy przez psy jest próba uzupełnienia niedoborów składników odżywczych. W tym przypadku możemy zaobserwować, że pies preferuje trawę konkretnego rodzaju (lecz nie jest to regułą). Jeśli pies je trawę z powodu niedoborów to znak, aby lepiej przemyśleć jego dietę. W razie wątpliwości możemy skontaktować się z weterynarzem.

Pies może jeść trawę również z wielu innych powodów. Zanim udamy się w tej sprawie do weterynarza, spróbujmy zaobserwować okoliczności takich jego zachowań.

Przeczytaj także:

Dlaczego pies zjada patyki?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Co ile pies ma cieczkę?

Joanna Chabora

10 miesięcy

Dlaczego pies wyje?

Joanna Chabora

10 miesięcy

Ile razy dziennie karmić psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jak tresować psa?

Joanna Chabora

1 rok

Jakie przysmaki dla psa?

Joanna Chabora

1 rok

1 komentarz na temat “Dlaczego pies je trawe?”

  1. Ale fajny wpis 🙂 Zastanawiałam się dlaczego pies je trawę i myślałam, że coś z nim nie tak, a okazuje się, że to normalne. Dobrze, że mojemu Fafikowi nic nie dolega 🙂

    (5/5)

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.