Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Dzień kota!

Scenariusz na dzisiejszy czas ze swoim pupilem

Spis treści:

Cześć! Czy wiecie co dzisiaj za dzień? Tak, to właśnie – 17 lutego, jest światowy dzień każdego kota! To one w tym dniu są władcami świata, a my pokażmy swoim ukochanym podopiecznym, że nie zapomnieliśmy o ich święcie. Światowy Dzień Kota to święto, które co roku obchodzi każdy pupil, niezależnie od rasy i pochodzenia. Jak najlepiej zaplanować to wydarzenie? Oprócz zaprezentowania czegoś swojemu pupilowi warto jest pamiętać o tych kotkach, które nie posiadają swojego właściciel, ani miejsca. Możemy więc pokusić się o przyjazd do schroniska i w ten wyjątkowy dla kotów dzień, sprezentować im niewielkie upominki od serca.

Niektórzy z nas zdecydowali się na kupno kota, tylko dlatego, że po prostu są stuprocentowymi kociarzami, bądź nie wyobrażają sobie życia z psem, ze względu na małe gabaryty mieszkania. Faktem jest, że kota jest łatwiej utrzymać i wychować, nie sprawia on właścicielom aż takich kłopotów – jak codzienne wychodzenie na spacer, bieganie po podwórku i gonienie kaczek. Wbrew powszechnym opiniom, koty to bardzo absorbujące i wymagające uwagi zwierzęta. Kiedy zdarzy Ci się spuścić swojego kota z oczu, ten może znaleźć się w mgnieniu oka w bardzo mało oczywistym miejscu, a my będziemy musieli pomóc mu z niego wyjść.

W dzień kota bardzo dobrze poświęcić swojemu pupilowi więcej uwagi, niż zazwyczaj, trochę się z nim pobawić, czy daj nowy smakołyk. Doceńmy to, że te zwierzątka nie wymagają całkowitej uwagi, spacerów i dynamicznych zabaw – pokażmy, że cenimy ich dumę, higienę i charakter!

Pomysły na dzień kota

Koty to wspaniałe zwierzęta, które najbardziej aktywne są z samego rana. Koty bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że my ludzie o tym wiemy i dlatego często i chętnie to wykorzystują. W dzień kota warto zadbać o odpowiednio długi czas spędzony ze swoim pupilem. Możecie razem wylegiwać się na kanapie, jeśli we dwójkę lubicie taką formę spędzania czasu, zorganizować wspólne zabawy, czy przyrządzić smakołyki dla swojego kota – wszystko zależy od Ciebie i tego, co Twój pupil lubi robić z Tobą najbardziej.

Jeśli z wiadomych przyczyn nie posiadasz swojego kota, a jesteś ich totalnym fanem – w Światowy Dzień Kota możesz udać się do schroniska, aby dać odrobinę miłości tamtejszym kociakom, natomiast jeśli planujesz zakup takiego pupila – udaj się najpierw do schroniska, może w ten wyjątkowy dzień jakiś kociak skradnie Twoje serce na zawsze! Z okazji dnia kota masz szansę pomóc zwierzakom ze schroniska i sprawić, aby w dzisiejszym dniu poczuły się wyjątkowe. Chcesz świętować ten wyjątkowy termin razem z nami? Spokojnie jeszcze zdążysz, dzień się jeszcze nie skończył!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Czy koty mogą pić mleko?

Joanna Chabora

8 miesięcy

Jak obciąć pazury kotu?

Joanna Chabora

3 lata

Czy kot może jeść psią karmę?
Kot i Pies jedzą z jednej miski

Joanna Chabora

3 lata

Jak prawidłowo karmić kota?
Koty jedzą z misek karmę

Joanna Chabora

3 lata

0 komentarzy na temat “Dzień kota!”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.