Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czym karmić rybki?

Długo przymierzałeś się do założenia swojego domowego akwarium, aby każdego dnia móc podziwiać beztroskie, kolorowe rybki, które w nim umieściłeś? Zastanawiasz się jednak, czym karmić rybki, aby żyły długo i szczęśliwie? Czym karmić rybki akwariowe, aby zaspokoić ich potrzeby żywieniowe? Nie martw się – w tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat rybek w akwarium i zadbasz o nie jak nikt inny!

Czym karmić rybki?

Jeżeli niedawno stałeś się szczęśliwym posiadaczem rybek akwariowych w swoim domu, to z całą pewnością bardzo zainteresuje Cię kwestia ich karmienia. Aby być jak najlepszym właścicielem i opiekunem rybek, trzeba najpierw dobrze poznać ich potrzeby i wymagania, aby mogły zdrowo i prawidłowo się rozwijać i cieszyć Cię swoim widokiem przez długi czas.

Kwestia karmienia rybek wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać, więc nie martw się! Na pewno doskonale sobie poradzisz, zwłaszcza jeśli zastosujesz się do wskazówek zawartych w tym artykule. No to co? Zaczynamy!

Czym karmić rybki akwariowe?

Na samym początku, warto wspomnieć o podstawowej kwestii, jaką jest częstotliwość karmienia rybek, ponieważ zarówno za mała, jak i za duża ilość pokarmu może powodować negatywne skutki. Przyjmuje się, że rybki powinno się karmić od 2 do 3 razy dziennie, a ilość podawanego pokarmu trzeba dostosować tak, aby w przeciągu około minuty poradziły sobie z jej zjedzeniem. Nie można dopuścić do tego, aby w akwarium zostawały resztki pożywienia, ponieważ może to prowadzić do zapchania się filtra, szybszego zanieczyszczania się akwarium i psucia środowiska w nim panującego. Obserwujmy więc nasze rybki i starajmy się jak najlepiej dopasować ilość pokarmu do ich potrzeb i możliwości.

Czym karmić rybki w akwarium?

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju pokarmu do rybek, które występują również w różnej formie, tj.:

  • granulek,
  • chipsów,
  • płatków,
  • tabletek.

Rybki, które hodujemy w akwariach, z reguły są wszystkożerne, dlatego więc najczęstszym rodzajem karmy jest ta z zarówno składnikami pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Forma, w której go podamy, zależy w dużej mierze od rodzaju rybek w naszym akwarium. Dla tych, które lubią przebywać na dnie, świetnie sprawdzą się granulki, które szybko opadają na dół. W przypadku rybek lubiących pływać przy powierzchni doskonale sprawdzą się płatki, które są lekkie i pozostają na powierzchni wody. Chipsy są formą pośrednią pomiędzy płatkami a granulkami. Na pokarm w tabletkach powinniśmy zdecydować się w przypadku np. kilkudniowego wyjazdu, ponieważ taki pokarm starczy rybkom na dłużej. Jak widzisz, wybór jest naprawdę szeroki, więc bez problemu dobierzesz coś dla swoich wodnych pupili.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiPokarm dla rybek

Jeżeli czujesz się na to gotowy i chcesz profesjonalnie zadbać o rybki w swoim akwarium, to możesz urozmaicić gotowe karmy nieprzetworzonym pokarmem, tj.: larwy, małe skorupiaki – żywe, suszone lub mrożone. W przypadku pokarmu roślinnego, z powodzeniem można wykorzystać gotowanego selera, marchewkę lub pietruszkę, czy liście szpinaku. Jest to alternatywa dla tradycyjnego, gotowego pokarmu i niewątpliwie cenne urozmaicenie diety rybek.

Skoro teraz wiesz już jak i czym karmić swoje rybki, to z pewnością będą one z Tobą niezwykle szczęśliwe, a warunki do życia i rozwoju, które im stworzysz, zaowocują ich świetną kondycją.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Glonojad, czyli zbrojnik pospolity

Joanna Chabora

1 rok

Czym karmić glonojada?

Joanna Chabora

1 rok

Przekopnice

Joanna Chabora

1 rok

Ile lat żyją rybki?

Joanna Chabora

2 lata

Czym karmić ślimaki?

Joanna Chabora

2 lata

Kirys – ryba

Joanna Chabora

2 lata

0 komentarzy na temat “Czym karmić rybki?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.