Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaki termometr do akwarium?

Utrzymywanie stałej temperatury wody w akwarium to jeden z podstawowych warunków, które musi spełnić akwarysta. A jak zrobić to najlepiej? Zadbaj o odpowiedni termometr akwarystyczny oraz grzałkę.

Jaki termometr akwarystyczny wybrać?

Zastanawiasz się, jaki termometr do akwarium będzie najlepszy? Wybrać droższy i bardziej precyzyjny termometr elektroniczny czy tańszy – naklejany? Lepiej sprawdzi się miernik wewnętrzny czy zewnętrzny? Poznaj najpopularniejsze rodzaje termometrów i odpowiedz sam.

Termometr do akwarium naklejany

Zewnętrzny (samoprzylepny) termometr do akwarium nie będzie naszym zdaniem specjalnie udanym zakupem. Naklejany na ściankę akwarium szybko blaknie, wyciera się pod palcem i nie jest tak dokładny jak jego inni bracia. Tani, ale szybko się niszczy. Wolno rejestruje wahania temperatury np. podczas schładzania wody w akwarium latem. Plusem termometrów naklejanych jest ich niska cena, natomiast minusem – niedokładność pomiarów.

Termometr do akwarium alkoholowy

Alkoholowy (wcześniej rtęciowy, szklany) termometr do akwarium wydaje się najbardziej optymalnym wyborem. Zostanie z nami przez wiele lat i jest często o połowę tańszy od chociażby modelu zewnętrznego. Łatwo można oczyścić go z zanieczyszczeń, ale wymaga wymiany gumowej przyssawki co kilka/kilkanaście miesięcy, która z czasem staje się mało plastyczna.

Termometr do akwarium elektroniczny

Elektroniczny termometr do akwarium (termometr cyfrowy) to przede wszystkim model dla osób, które cenią sobie precyzję i szybkość zmian wskaźnika na gwałtowne wahania temperatury wody. Uważa się go za jeden z najdokładniejszych modeli. Jednak to jedyny plus takiego rozwiązania. Termometry elektroniczne są dość drogie (20-35 zł) jednak nietrwałe – czujniki takiego miernika dość szybko się psują i zatrzymują na danej temperaturze. Jeśli nie zauważysz awarii czytnika możesz myśleć, że woda w Twoim akwarium pozostaje bez zmian.

Zobacz wszystkie termometry akwarystyczne dostępne w sklepie AlleZoo i wybierz ten, który najlepiej sprawdzi się u Ciebie!

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiTermometry i termostaty

A Wy, jakich termometrów używacie? Wolicie zwykłe mierniki naklejane czy może bardziej nowoczesne wersje elektroniczne? Czekamy na Wasze wiadomości!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Glonojad, czyli zbrojnik pospolity

Joanna Chabora

1 rok

Czym karmić glonojada?

Joanna Chabora

1 rok

Przekopnice

Joanna Chabora

1 rok

Ile lat żyją rybki?

Joanna Chabora

2 lata

Czym karmić ślimaki?

Joanna Chabora

2 lata

Kirys – ryba

Joanna Chabora

2 lata

3 komentarzy na temat “Jaki termometr do akwarium?”

  1. Ja wybrałem samoprzylepny termometr jako mój pierwszy i sprawdzał się świetnie 🙂 Ale moje rybki nie są też szczególnie wymagające.

    (5/5)
  2. Ja wybrałem samoprzylepny termometr jako mój pierwszy i sprawdzał się świetnie! Ale moje rybki nie są też szczególnie wymagające.

    (5/5)

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.