Joanna Chabora CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaki termometr do akwarium?

Utrzymywanie stałej temperatury wody w akwarium to jeden z podstawowych warunków, które musi spełnić akwarysta. A jak zrobić to najlepiej? Zadbaj o odpowiedni termometr akwarystyczny oraz grzałkę.

Jaki termometr akwarystyczny wybrać?

Zastanawiasz się, jaki termometr do akwarium będzie najlepszy? Wybrać droższy i bardziej precyzyjny termometr elektroniczny czy tańszy – naklejany? Lepiej sprawdzi się miernik wewnętrzny czy zewnętrzny? Poznaj najpopularniejsze rodzaje termometrów i odpowiedz sam.

Termometr do akwarium naklejany

Zewnętrzny (samoprzylepny) termometr do akwarium nie będzie naszym zdaniem specjalnie udanym zakupem. Naklejany na ściankę akwarium szybko blaknie, wyciera się pod palcem i nie jest tak dokładny jak jego inni bracia. Tani, ale szybko się niszczy. Wolno rejestruje wahania temperatury np. podczas schładzania wody w akwarium latem. Plusem termometrów naklejanych jest ich niska cena, natomiast minusem – niedokładność pomiarów.

Termometr do akwarium alkoholowy

Alkoholowy (wcześniej rtęciowy, szklany) termometr do akwarium wydaje się najbardziej optymalnym wyborem. Zostanie z nami przez wiele lat i jest często o połowę tańszy od chociażby modelu zewnętrznego. Łatwo można oczyścić go z zanieczyszczeń, ale wymaga wymiany gumowej przyssawki co kilka/kilkanaście miesięcy, która z czasem staje się mało plastyczna.

Termometr do akwarium elektroniczny

Elektroniczny termometr do akwarium (termometr cyfrowy) to przede wszystkim model dla osób, które cenią sobie precyzję i szybkość zmian wskaźnika na gwałtowne wahania temperatury wody. Uważa się go za jeden z najdokładniejszych modeli. Jednak to jedyny plus takiego rozwiązania. Termometry elektroniczne są dość drogie (20-35 zł) jednak nietrwałe – czujniki takiego miernika dość szybko się psują i zatrzymują na danej temperaturze. Jeśli nie zauważysz awarii czytnika możesz myśleć, że woda w Twoim akwarium pozostaje bez zmian.

Zobacz wszystkie termometry akwarystyczne dostępne w sklepie AlleZoo i wybierz ten, który najlepiej sprawdzi się u Ciebie!

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiTermometry i termostaty

A Wy, jakich termometrów używacie? Wolicie zwykłe mierniki naklejane czy może bardziej nowoczesne wersje elektroniczne? Czekamy na Wasze wiadomości!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

Joanna Chabora

Miłośniczka zwierząt, opiekunka dwóch mruczków i jednego włochatego merdacza. O zdrowym żywieniu, pielęgnacji i opiece nad zwierzętami wie więcej niż niejeden weterynarz. Nic dziwnego, że to własnie ona odpowiada za najnowsze wpisy na blogu AlleZoo.
Glonojad, czyli zbrojnik pospolity

Joanna Chabora

10 miesięcy

Czym karmić glonojada?

Joanna Chabora

1 rok

Przekopnice

Joanna Chabora

1 rok

Ile lat żyją rybki?

Joanna Chabora

1 rok

Czym karmić ślimaki?

Joanna Chabora

1 rok

Kirys – ryba

Joanna Chabora

1 rok

3 komentarzy na temat “Jaki termometr do akwarium?”

  1. Ja wybrałem samoprzylepny termometr jako mój pierwszy i sprawdzał się świetnie 🙂 Ale moje rybki nie są też szczególnie wymagające.

    (5/5)
  2. Ja wybrałem samoprzylepny termometr jako mój pierwszy i sprawdzał się świetnie! Ale moje rybki nie są też szczególnie wymagające.

    (5/5)

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.